• Overview
  • Trip Outline
  • Trip Includes
  • Trip Excludes
  • Reviews
  • Booking
  • FAQ

Çamur banyosu, kimi dillerde iyileştirici toprak anlamına gelen “moor” sözcüğü ile adlandırılır. Hafif ağrı ve acıları iyileştirmekte, kan dolaşımını artırmakta, kasları rahatlatmakta, hücre yenilemesi ile cildi arındırıp yaşlanma sürecini yavaşlatmakta üzerine yoktur. Bunlarla da kalmaz; sıkılaştırıcıdır, hormon dengesini sağlayıcıdır, kas ve kemik problemlerini gidericidir, yorgunluk atmaya birebir gelir. Hızlıca hissedilen etkisi ile stresi giderir, uyku kalitesini artırır.

Volkanik kül ve mineraller açısından zengin içerikli topraklarıyla doğal bir sağlık ülkesi olan Kapadokya’da dinlendirici bir çamur banyosunun ardından yenilenmiş bir beden ve ruhla hayatınıza güzellik katabilirsiniz.

Kapadokya Sıcak Su Havuzu

Hangi alanlarda tedavi sağladığı ile sayısız araştırmaya konu olmuş sıcak su havuzları “sıcak su terapisi” ismiyle de anılmasından anlaşıldığı üzere birçok sağlık merkezinde yaygın olarak kullanılıyor. Eklem rahatsızlıklarını iyileştirmesinden tutun da kasların gevşemesine kadar birçok alanda olumlu etkisinin olduğunu gösteren araştırmalar mevcut.

Sağlığa olan faydaları belki doktor kontrolünde, uygun koşullarda sağlanmalı ve deneylerle kanıtlanmalı ancak sıcak su terapisinin güzelliğe, gevşemeye, günü keyifle bitirmeye olan etkisi tartışılmaz.

Kapadokya Doktor Balıklar

Masaj ve pedikür için doktor balıklarla tanışın. Ülkemizde doktor balıklar olarak bilinen “Garra Rufa” cinsi balıklar vücuttaki ölü ve gevşek deriyi emerek besleniyorlar. Özellikle sedef, mantar ve egzama hastalıklarını iyileştirme konusunda uzman olan bu balıklar el ve ayaklara masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırıyor, cildi yeniliyor. Dişleri olmayan Doktor balıklar, ağızları vasıtası ile hücre kemirme esnasında tüm sinir sistemini harekete geçiren minik etkin darbeler sağlıyor. Yüzlerce balığın birlikte verdiği masaj etkisi balıkların vazgeçilmez masaj uzmanları olarak kabul görmelerini sağlıyor.

Kapadokya doğasının parçası olan kaya mağaralarda hizmet veren bir güzellik merkezinde tümüyle yenilenmenizi sağlayacak bu deneyimi kaçırmayın.

Kapadokya Çamur Mağarası

Kapadokya Çamur Mağarası Kapadokya’da yaşayan eski insanlar tarafından büyük kaya kütlelerine oyularak oluşturulmuş mekânlarda hizmet verir. Mağara içerisinde bulunan kafeteryada tüm alkollü, alkolsüz, sıcak ve soğuk içecekleri bulabilirsiniz. Mağara içerisinde bulunan alışveriş biriminde çeşitli yağ ve çaylarla hazırlanmış peloid ürünlerinden satın alabilirsiniz.

  • Çamur banyosu havuzu
  • Sıcak su havuzu
  • Doktor Balıklar havuzu (Her havuz kişiye özel akvaryumlar şeklindedir.)
  • Konaklama alanınız ve çamur mağarası arasında çift yönlü transfer

No details found.

There are no reviews yet.

Be the first to review “Çamur Banyosu”

No Details Found